Rybaření - Maďarsko

Rybaření v Maďarsku / Rybářské jezero Tisza

Rybářské jezero Tisza

Druhé největší jezero v Maďarsku hned po Balatonu s vodní plochou o rozloze 127 km2 se nachází na řece Tisza, asi 200 km východně od Budapešti. Je součástí Národního parku Hortobágy.

Po celém pobřeží jezera se táhnou kilometry krásných písečných pláží, v naprosté většině zcela volně přístupných. Celá řada středisek na pobřeží nabízí nejrůznější možnosti ubytování, kulturních i zábavných programů, vynikajícího stravování především pro milovníky rybích pokrmů, ale i adrenalinové zábavy, jako například lety horkovzdušným balónem nad jezerem a také jízdy na vodním skútru. Attilův záliv, kde se tato zábava provozuje, je snad jediným místem v Evropě, kde to je povoleno. Navzdory tomu si jezero uchovalo čistou a průzračnou vodu a také hojnost ryb, zejména štik a sumců, ale i kaprů a dalších druhů.

Pokud by se vám voda v jezeře zdála příliš studená (což se asi nestane), řada míst na pobřeží nabízí samozřejmě i termální koupaliště.

Z rekreačních měst a osad bych se zmínil alespoň o tom největším a nejoblíbenějším, a tím je Tiszafüred. Město leží na jižním pobřeží a proslavilo se svou léčivou termální uhličitou vodou. V městě je i celá řada cenných historických památek, z nichž bych připomněl alespoň římskokatolický a reformační kostel a muzeum Pála Kisse. Zajímavý je i tzv. Hrnčířský dům se zachovalou dílnou a úplně zrekonstruovaná csárda tak jak kdysi vypadala včetně vnitřního zařízení (prý jediná v Maďarsku).

Na severním pobřeží jezera v jedné ze zátok je přísně chráněná unikátní ptačí rezervace s nejvzácnějšími druhy vodního ptactva, především volavek. Z několika přístavišť lze vyplout na loďce na pozorování do tohoto ptačího ráje, ale i na jiná krásná místa tohoto velkého jezera.

Kapři

Sumci

Štiky

Candáti

Ptačí rezervace

Možnosti ubytování / ceník:

V obci Sárud se nachází jezero Tisza o rozloze 127 km2. Rybaření zde je celoroční.

Bivak (stan vlastní)1. 850 Kč - osoba / den + celosvazová povolenka + místní rybářský lístek
Dřevěná chatka (pro 4 – 8 osob)1.550 Kč - osoba / den / rybářská + celosvazová povolenka + místní rybářský lístek

Rybářský řád

Máte dotaz nebo se chcete jen na něco zeptat?

KONTAKTUJTE NÁS

rádi se Vám budeme věnovat!